Opinie pacjentów

Zajęcia były bardzo przyjemne choć intensywne. Efekt pracy było u mnie widać już po kilku dniach, z czego jestem bardzo zadowolony. Różne ćwiczenia z terapii pomogły mi w komunikacji z innymi. Mieszko (14 lat), sierpień 2016r.

Myślę, że terapia mi pomogła, chociaż musiałem bardzo rano wstawać. Z intensywnej pracy wynikło to, że czuję się bardziej odważny w rozmowie. Przy niektórych ludziach nie boję się mówić wcale i wynika z tego to, iż nie jąkam się wcale. Mówię płynnie i dużo. Patryk (18lat), sierpień 2016r.

Terapia Kuby przyniosła efekty. Myślałam, że nigdy nie przestanie się jąkać. Po turnusie wakacyjnym była od razu widoczna poprawa. Kuba jest trochę zamknięty w sobie i nie potrafi o tym mówić, ale ja jestem zadowolona z wyników. Wiem, ze powinien w domu poświęcić więcej czasu na ćwiczenia i postaram się, aby teraz więcej ćwiczył. Pozdrawiam Małgorzata, mama Kuby (15 lat), styczeń 2015 r.

Moja córka Dominika zacinała się, jąkała. Miała przez to problemy w szkole. Dzieci się z niej śmiały. Terapia logopedyczna i ćwiczenia w domu przyniosły sukces. Córka nauczyła się mówić od nowa, zwolniła tempo. Zarówno córka jak i ja jesteśmy zadowolone z terapii i pań które prowadzą terapię. - mama Dominiki (11 lat), styczeń 2015 r.

Dawid uczęszczał na zajęcia logopedyczne podczas turnusu terapeutycznego, zorganizowanego dla dzieci jąkających się. Po intensywnej terapii wspomaganej pracą własną Dawid zrobił znaczne postępy. Przede wszystkim wyrównał oddech i nabrał więcej pewności siebie. Nauczył się kontrolować swoje wypowiedzi, a dzięki temu mowa stała się płynniejsza. W krytycznych momentach posługuje się usprawniającym mówienie- ruchem ręki.Wiedza zdobyta na terapii, narzędzia do pracy oraz wyszkolone umiejętności sprawiły, że jesteśmy przygotowani do dalszej pracy i nadal robimy postępy. - Lucyna, mama Dawida (grudzień 2014)

Mój syn-Pawełek ( 6lat)- uczęszczał na zajęcia terapeutyczne dla osób jąkających się. Turnus trwał 10 dni. Codziennie miał 4 godziny terapii oraz ćwiczenia w domu lub w terenie. Bardzo szybko zauważyłam postępy Pawełka. Wymagało to intensywnej pracy, ale efekty były i są nadal rewelacyjne. Praktycznie Pawełek przestał się jąkać. Nauczył się przede wszystkim prawidłowo oddychać i zwolnił tempo mowy. Pani Agnieszka jest osobą kompetentną, życzliwą. Ma dobre podejście do dzieci i do rodziców też. Jąkanie przestało nas przerażać a regularne ćwiczenia potwierdzają, że z jąkania można się wyleczyć. Turnus terapeutyczny w przypadku osób jąkających się jest według mnie idealną formą terapii. Paweł został zaprogramowany na nowo. Intensywne ćwiczenia w początkowej fazie ( kilka godzin dziennie) wyparły stare nawyki i zastąpiły je nowymi. Obecnie jesteśmy trzy miesiące po terapii. Nadal ćwiczymy- już nie tak intensywnie- i raz w miesiącu spotykamy się na terapii "podtrzymującej". Bardzo cieszę się, że Pawełek miał szczęście i uczęszczał na terapię akurat u Pani Agnieszki. Nie mam żadnych zastrzeżeń ani uwag. Dobrze, że są jeszcze tacy terapeuci, którzy swoją pracę wykonują z zamiłowaniem i zaangażowaniem.
Dziękujemy !!!!! Monika, mama Pawełka (marzec 2014r.)

Te 12 dni intensywnej terapii bardzo pomogły mi w mojej mowie, która na początku była bardzo tragiczna, ale p. Agnieszka nauczyła mnie prawidłowej techniki bardzo skutecznie, zaczynając od relaksacji a kończąc na zajęciach w centrum handlowym. Myślę, że do końca życia pozostanie mi płynne i poprawne wysławianie się w towarzystwie rodziny, a przede wszystkim przy obcych ludziach. Oczywiście nic się nie osiągnie bez treningu, na który trzeba codziennie i sumiennie poświęcić czas. Płynna mowa jest jak kwiat, o który trzeba dbać, bo inaczej zwiędnie! Od teraz moje życie nabrało nowego smaku, ponieważ nie będę musiał przed każdą osobą się kryć po kątach i unikać rozmów. Od tych paru dni nabrałem pewności siebie i uwierzyłem, że jeżeli człowiek czegoś bardzo chce to osiągnie swój cel. Mateusz, lat 17 (sierpień 2013r.)

Idąc na zajęcia mające wyleczyć mnie z jąkania byłem nastawiony sceptycznie. Jednak dzięki pomocy Pani Agnieszki i ciężkiej pracy własnej udało mi się wyleczyć z jąkania i mówienia w sposób niezrozumiały dla drugiego odbiorcy. Do czasów terapii myślałem, że problem jąkania jest wyłącznie moim problemem. Okazało się, że jest to kłopot wielu fajnych ludzi, których poznałem na zajęciach. Dobrze jest wiedzieć, że nie jestem z tym sam. Pracując w małych grupach wspieraliśmy się wzajemnie. Mobilizowało to mnie do ciągłej pracy, by nie odstawać od reszty. Każde spotkanie zaczynaliśmy relaksacją, podczas której pozbawialiśmy się całego stresu i ładowaliśmy pozytywną energią. Później przechodziliśmy do praktycznych ćwiczeń. Zajęcia były tak ciekawe, że nie wiedziałem kiedy minął ich czas. Jestem przekonany, że będę używał zdobytą wiedzę i technikę wysławiania się w praktyce. Maciek, 19 lat (sierpień 2013r.)  

Czas spędzony na terapii oceniam jako bardzo wartościowy. Szczerze, na początku podchodziłam do tego wszystkiego z rezerwą. Niby chciałam w tym wziąć udział, ale nie za bardzo wierzyłam, że może mi to pomóc. Jeszcze od kogoś przed terapią usłyszałam, że na takich kursach trzeba mówić bardzo powoli, jak ktoś opóźniony, więc już w ogóle byłam przerażona. Na początku bardzo trudno było mi się przestawić na taką mowę. Ten początkowy okres przetrwałam dzięki temu, że miałam szacunek do pieniędzy moich rodziców i obiecałam sobie zrobić wszystko, żeby te 2,5 tysiąca nie poszło na marne. Jednak bardzo szybko zaczęłam widzieć, że takie myślenie nad każdym zdaniem i kontrolowanie oddechu dają efekty. Mówię w miarę płynnie i pozbyłam się tego nieszczęsnego yyy, co uważam za mały sukces. Terapia się dla mnie dzisiaj nie kończy, ale wiem już co mam robić, żeby było lepiej. Karolina, lat 23 (sierpień 2013r.)

Uważam, że podejście pani Agnieszki do pacjentów jest bardzo dobre. Każdemu poświęca czas indywidualnie i wygłasza własne uwagi.
Byłam na turnusie jesienią. Wspominam go sympatycznie i miło, ale bardzo pracowicie. Chociaż na początku nie szło mi najlepiej, pani Agnieszka nie pozwoliła mi się poddać i mobilizowała mnie do dalszej pracy. Ćwiczyła ze mną przed i po turnusie, aż jąkanie ustało.
Tempo mowy z początku wydawało mi się zbyt wolne i nienaturalne, ale potem przyzwyczaiłam się do tego i zrozumiałam, że to nic dziwnego i że lepiej mówić wolno niż szybko i się jąkać.
Jest to kawał ciężkiej pracy lecz warto. Ja i moja rodzina jesteśmy niesamowicie zadowoleni. Jestem zupełnie inną osobą. Oliwia, lat 16

Pani Agnieszka jest osobą otwartą, pozytywnie nastawioną, obowiązkową, z poczuciem humoru. Dlatego zajęcia u p. Agnieszki są przyjemnością, wypełnioną pracą i są różnorodne. Na każdych zajęciach jest praca nad określonym „niedociągnięciem”. Praca nie kończy się wyjściem z gabinetu. Drugą część wykonuje się w domu. Nie da się oszukać p. Agnieszki, bo jak każdy dobry fachowiec, zaraz zobaczy, że się nie ćwiczyło. Ela L.

... jestem bardzo zadowolony z terapii, zauważyłem duża poprawę. Podczas większości rozmów patrze rozmówcy prosto w oczy. Nie wtrącam tak jak dawniej miedzy zdania przerywnika "tego" co robiłem podczas rozmowy co parę słów. Sytuacje takie jak zakupy w sklepie, zawieranie nowych znajomości, są o wiele łatwiejsze. Powoli zaczynam panować na swoim ciałem, eliminuje spięcia i stres. Stałem się bardziej odważny. Ćwiczenia w domu dużo mi pomagają. Po przeczytaniu tekstu mową terapeutyczną i odsłuchaniu nagrań które dała mi Pani na płycie, czuje się odprężony co pomaga mi zwolnić moja mowę na jakiś czas. Dzięki Pani nie jestem osobą która odpowiada "tak", "nie", moje wypowiedzi są coraz bardziej rozbudowane. Rafał, 17 lat

Przez kilka lat miałam problemy z płynnością mowy. Wprawdzie nie było to klasyczne jąkanie, ale miałam trudności z rozpoczęciem wypowiedzi, potrafiłam zaciąć się w połowie słowa i już później nie być w stanie kontynuować zdania. Zdarzały mi się lepsze i gorsze okresy, ale przez cały czas problem istniał i nie mogłam sobie z nim poradzić. Korzystałam z pomocy logopedy, ale nie przyniosło to żadnych rezultatów i , prawdę mówiąc, straciłam już nadzieję, że kiedyś znowu będę mówić płynnie i nie będę musiała za wszelką cenę unikać wypowiadania się, zwłaszcza przed szerszym gronem ludzi. Na podjęcie terapii nakłoniłam mnie mama i prawie siłą zaciągnęła mnie na pierwsze zajęcia. Początkowo moje nastawienie były bardzo negatywne, ponieważ naprawdę nie wierzyłam, że ktoś może być w stanie mi pomóc. Jednakże spotkała mnie bardzo mila niespodzianka, ponieważ pani Agnieszka tchnęła we mnie nową siłę i wiarę w to, że z każdym problemem można się uporać. Na zajęciach nauczyłam się, ja regulować oddech, zwolnić tempo mówienia i radzić sobie w stresujących sytuacjach. Lekcje są prowadzone w bardzo przyjemniej atmosferze, a pani Agnieszka jest zawsze bardzo profesjonalnie przygotowania do zajęć. Sprawia wrażenie osoby niezwykle kompetentnej, która stale się dokształca i wykorzystuje różnorodne metody, w zależności od indywidualnych potrzeb. Efekty były widoczne bardzo szybko i mój problem już prawie całkowicie zniknął. Dominika, lat 17 


Moja córka Magda jąkała się i zacinała od zawsze. W szkole dzieci szydziły z niej i wyśmiewały. Terapia logopedyczna i ćwiczenia językowe przyniosły rezultaty. Zajęcia były bardzo ciekawe. Pani Agnieszka jest osobą wyjątkową, kompetentną. Do dziecka podchodzi indywidualnie. Obecnie córka stała się osobą pewną, nie jąka się, a najważniejsze, że jest akceptowana w klasie.
Dziękuję pani Agnieszko- Iza, mama Magdy 


Pani Agnieszko,
dziękuję za lekcje. Czas poświęcony przez Panią nie uważam za stracony. Ćwiczenia były bardzo ciekawe. Teraz stałam się osobą pewną, z łatwością nawiązuję kontakty i nie wstydzę się mówić. Magda